Nükleer Enerji Nasıl Kullanılır?

tespitini bildikten sonra, hangi kullanımda işe yarayacağını belirleyelim. Aslında enerjinin çok çeşitli uygulamaları var . Bunlardan en önemlisi santrallerde ve askeri alanda elektrik üretimidir .

Her neyse, bazı nükleer reaktörler , tıp alanında, zararlı böceklerin tedavisinde, vb. Kullanım için radyoizotop üretme fonksiyonuna sahiptir. Tıpta, nükleer radyasyon radyografları veya belirli radyolojik tedavileri yapmak için kullanılır.

Gelen askeri alanda araçların şevki için de silah oluşturmak için kullanılır ve kapanır. Nükleer silahların nüfus üzerindeki etkileri yıkıcı. Bu güne kadar, bombası yalnızca iki kez başlatıldı ( II . Dünya Savaşı sırasında ve şehirleri üzerinde ). Buna rağmen, bu faaliyetleri düzenlemek için çok sayıda anlaşma ve anlaşma vardır.

Gelen askeri alanda . Nükleer teknoloji, araçların ve füzelerin itilmesinde kullanılır, çünkü çok az yakıtla harika bir özerkliğe sahip olmasını sağlar. Nükleer denizaltılarda bir örneğimiz var . İlk nükleer denizaltı içinde nükleer enerjinin tarihi oldu Nautilus .

Yorum Yap